Jak porozumět kolu rulety

10.03.2022 Od Tomáš 0

Hra rulety je jako výstřel do tmy. Existuje otočné kolo, známé jako kolo rulety, které se točí dokola. Kolo má 37 nebo 38 očíslovaných kapes. Chcete-li hru hrát, dealer roztočí kolo na jednu stranu a pošle míč na druhou. To platí jak v kamenných kasinech, tak v online kasinech, přičemž to druhé se odehrává v živé ruletě. Hráči poté sázejí na čísla na kole a pokoušejí se předpovědět, kde míč dopadne, až se kolo přestane točit. Pokud míč dopadne na číslo zvolené hráčem pro sázku, hráč vyhrává. Pokračujte ve čtení, abyste pochopili všechny podstatné aspekty rulety.

Pochopení kola rulety

Pro začátek je třeba probrat základní součásti rulety, abyste kolo pochopili. Kolečko má dvě základní součásti: misku a hlavu kola. Mísa je vyrobena z masivního dřeva a má průměr 32 palců (0,81 m). Mísa má také kuličkovou dráhu, na které se kulička točí. Nechybí ani čísla, která jsou náhodně napsána na misce. Hráči uzavírají sázky na tato čísla. Hlava kola dále usnadňuje otáčení ruletového kola. Jedná se tedy o dvě základní součásti kola rulety.

Přestože je ruleta čistě hazardní hra, nelze doufat, že se stanete dobrým hráčem, aniž byste porozuměli všem součástem kola. Na první pohled se mohou čísla na kole zpočátku zdát nepravidelná, ale není tomu tak. Navíc si hráči uvědomí, že umístění čísel je v evropské a americké ruletě různé. Tyto rozdíly probereme podrobněji dále.

Stručný přehled ruletového stolu

Chcete-li upevnit své chápání ruletového kola, vyplatí se nejprve prostudovat ruletový stůl. Na stole jsou zastoupeny vnitřní i vnější sázky. Barvy čísel v tabulce odpovídají jejich příslušné barvě na skutečném nebo virtuálním kole rulety. A konečně je zde jeden rozdíl mezi americkou a evropskou verzí tabulky: americká verze má pole navíc kvůli dvojité nule. Pokračujte ve čtení, abyste dále porozuměli ruletě.

Americká sekvence kol

Americká verze rulety je pro kasino výhodnější. Tento pákový efekt má základní důvod: extra zelený slot s dvojitou nulou. Kromě toho je počet kapes v kole americké rulety 38. Pro ilustraci je uvedena sekvence tohoto typu kola:

0, 28, 9, 26, 30, 11, 7, 20, 32, 17, 5, 22, 34, 15, 3, 24, 36, 13, 1, 00, 27, 10, 25, 29, 12, 8, 19, 31, 18, 6, 21, 33, 16, 4, 23, 35, 14, 2

Evropská posloupnost kol

Toto je nejznámější forma rulety. Má o jednu kapsu méně než americká verze (37). Navíc obsahuje čísla 1-36 a jen osamocenou zelenou nulovou kapsu. Díky tomu je house edge zásadně nižší než u americké varianty — evropská ruleta má běžný klubový benefit. Seskupování čísel na kole ve směru hodinových ručiček probíhá takto:

0, 32, 15, 19, 4, 21, 2, 25, 17, 34, 6, 27, 13, 36, 11, 30, 8, 23, 10, 5, 24, 16, 33, 1, 20, 14, 31, 9, 22, 18, 29, 7, 28, 12, 35, 3, 26

Why are the numbers on the wheel arranged randomly?

So, you must be thinking that there is no logic behind this arrangement. However, this is not the case. The numbers on the roulette wheel have a rationale behind them. Importantly, there are some objectives behind this arrangement to achieve some goals, which must be understood to win the game. Following are some of those goals:

  • It is amazingly difficult for an individual to investigate any connection between the numbers and areas on the wheel. Nevertheless, the numbers appear randomly to ensure partiality and investigate any bias.
  • Low (1-18) and High (19-36) numbers substitute however much as could reasonably be expected. You will once in a while see a low and a high number close to one another in European Roulette. The American wheel doesn’t do a very great job at this, and numerous low and high numbers adjoin one another.
  • One more reason is to confuse inexperienced players.

How can one memorize the Roulette Wheel?

To become a good player, one needs to memorize the roulette wheel. Along with understanding, the memorization of the wheel is also essential. Following are some tips to memorize the roulette wheel:

  • Start by learning the numbers
  • Every day, become familiar with the gathering of numbers that are close to one another.
  • Whenever you have taken in a gathering of numbers, make sure to review them consistently.
  • Become familiar with the numbers at 90, 180, and 270 degrees.

What is the Roulette Ball Track?

The most suitable definition of the roulette ball track is the region where the ball twirls around the roulette wheel head. There are a lot of reflectors along the ball track to make its arrival significantly harder to gauge. The whole plan and design of the roulette wheel are set up in this pattern to assure that players must not expect with any level of conviction where the ball will ultimately stop. This is another crucial aspect of the roulette wheel.

Závěr

Je jasné, že když znáte formát kola, můžete se lépe rozhodovat. I když se člověk nemůže stát šampiónem přes noc, tato informace z vás může udělat lepšího hráče. Po tomto blogu jste pochopili téměř všechny podstatné součásti kola rulety. Nyní můžete konečně začít hrát doopravdy a doufejme vytvořit vítěznou sérii.