Úspěšné strategie sázení na blackjack pro hry s více balíčky

24.02.2022 Od Tomáš 0

Mnoho hráčů v kasinu je přitahováno k blackjacku, protože dům má velmi malou výhodu. Je to však složitější, když hrajete hry s více balíčky. Možná budete muset změnit svou sázkovou strategii, protože hry s více balíčky hráčům značně ztěžují předpovídání výsledků.

Proč potřebujete vítěznou sázkovou strategii

Pokud hrajete více než pár hand blackjacku, může vaše sázková strategie výrazně ovlivnit vaše výhry. Proto je tak důležité být si vědom různých strategií, které máte k dispozici, a vybrat si tu, která maximalizuje vaše výnosy.

Hranice domu v blackjacku pro hry s více balíčky je asi 0,5 %. Zvolená sázková strategie technicky nemění výhodu domu, takže někteří profíci blackjacku ji nedoporučují používat. Ale i když to z dlouhodobého hlediska žádným způsobem nemění výhodu domu, důvtipní hráči mohou krátkodobě využít chytrou sázkovou strategii.

Dvě hlavní sázkové strategie, které je třeba si uvědomit, jsou progresivní a regresní sázení.

Možnosti progresivního sázení

Progresivní sázení je jednou z nejoblíbenějších sázkových strategií, kterou používají zkušení hráči. Strategie je neuvěřitelně jednoduchá: po vyhraných handách zvyšujete své sázky a po prohraných handách je snižujete. Obecně platí, že většina sázkařů zdvojnásobí svou sázku po vítězné kombinaci a sníží ji na polovinu po prohře.

New Strategies for a New Millennium nabízí přehled strategie a proč je podle něj nejlepší. Thomason uvádí, že šance na výhru ve dvou po sobě jdoucích handách jsou přibližně stejné jako na prohru dvou po sobě jdoucích hand. Pokud po vítězné kombinaci zvýšíte své sázky, bude vaše průměrná výherní sázka vyšší, než kdybyste svou sázku nechali beze změny.

Na druhou stranu, pokud snížíte svou sázku po prohrané handě, vaše průměrné ztráty budou nižší, pokud prohrajete dvě nebo více hand za sebou.

Tímto způsobem systém progresivního sázení efektivně omezuje vaše průměrné ztráty a zvyšuje vaše průměrné výhry. Vaše průměrné sázky se vyrovnají, pokud budete střídat výhry a prohry.

Regresní sázení

Regresní sázení je opakem progresivního sázení: po výhře snižujete své nabídky a po prohře je zvyšujete. Opět platí, že standardním pravidlem je zdvojnásobit sázky po vítězné kombinaci a snížit na polovinu po prohře.

Předpokladem tohoto systému je dohnat dlouhou sérii proher. Pokud máte pár prohraných listů a stále zdvojnásobujete svou sázku, dostanete slušnou výplatu, když konečně vyhrajete. Výhodou tohoto systému je, že vaše výhry nakonec převýší vaše ztráty, pokud budete hrát dostatečně dlouho.

Má to však nevýhodu. Vaše ztráty mohou narůstat velmi rychle, pokud zdvojnásobíte svou sázku po každé prohrané handě. Budete muset začít s nízkou sázkou a mít na ruce alespoň 155 $ pro případ, že prohrajete pět hand v řadě. Progresivní a regresní strategie v praxi

Teorie za těmito strategiemi se může na první pohled zdát trochu komplikovaná. Zde je několik příkladů, aby bylo vše jasnější:

Progresivní strategie

Najdete blackjackový stůl, který vyžaduje minimální sázku 7 $. Zahrajete handu a prohrajete. Zdvojnásobíte svou sázku na 14 USD. Prohrajete druhou ruku a zdvojnásobíte ji na $28. V této hře vyhrajete, což znamená, že můžete získat své výhry ve výši 28 $.

Vyhráli jste 28 $ a prohráli 21 $. To znamená, že vaše čisté výhry jsou ekvivalentní vaší počáteční sázce 7 $.

Regresní strategie

Předpokládejme, že jste pro stejnou handu použili strategii regresního sázení. Po vsazení 7 $ prohrajete první handu, takže sázka zůstane stejná. Znovu prohrajete a ponecháte svou nabídku stejnou. Ve třetí hře vyhrajete zpět 7 $.

Stále zíráte na čistou ztrátu 7 $, ale od té doby, co jste vyhráli poslední handu, se cítíte sebejistě. Věříte, že máte dobrý systém, zdvojnásobíte svou sázku na 14 USD. Vyhrajete i tuto handu, což vás staví do černého. Začnete se cítit nafoukaní a rozhodnete se znovu zdvojnásobit svou sázku na 28 $. Vyhrajete potřetí, což znamená, že jste získali 35 $ čistých výher.

V tuto chvíli uvažujete, zda znovu zdvojnásobit svou sázku, nebo odejít od stolu. Pokud zdvojnásobíte svou sázku na 56 $ a prohrajete, budete mít čistou ztrátu 21 $. Na druhou stranu, pokud vyhrajete svou čtvrtou handu, budete mít náskok o 91 $. Na této ruce by se jezdilo hodně.

Sázková strategie je nejlepší?

Nedávno jsme diskutovali o progresivním a regresním sázení pro hráče rulety a uvedli, že regresní sázení je statisticky nejbezpečnější možností, protože jakékoli vítězné série jsou způsobeny výhradně náhodou.

Blackjack je však jiný, protože je to dovednostní hra; existuje legitimnější možnost, že byste mohli mít vítězné série, pokud máte dobrou strategii. Pokud si všimnete, že neustále vedete několik výherních sérií, pak může být strategie progresivního sázení lepší volbou, protože maximalizujete své výdělky z vítězných kombinací.

Může však být také dobrý nápad snížit své sázky, pokud máte pocit, že vzrostly příliš vysoko, protože byste mohli v další hře prohrát a skončit se ztrátou.

Bez ohledu na přístup, který zvolíte, životaschopnost jakékoli sázkové strategie klesá, čím déle hrajete. Pomocí dobré strategie můžete zvýšit své výhry a snížit ztráty, ale postupem času budou vaše výhry silněji ovlivněny kombinací vaší herní strategie, schopnosti počítat karty a pouhého štěstí.