Blackjack Double Down – Kdy jej použít a co to je

24.02.2022 Od Tomáš 0

Ve hře Blackjack je mnoho tahů, ale tah Blackjack Double Down je ten nejzajímavější! Proč? Protože to může být ten nejziskovější krok, který uděláte.

Je to jedna z nejoblíbenějších sázek u stolu, ale klíčové je vědět, kdy v Blackjacku zdvojnásobit, a to je místo, kde přicházíme na řadu!

Vysvětlíme vám, co to všechno znamená, kdy byste to měli používat, a co je stejně důležité, kdy to nepoužívat! Abyste se ujistili, že sázce rozumíte, poskytneme vám několik ideálních situací, které si můžete procvičit, až se příště vydáte ke stolu Blackjack.

Doufáme, že do konce blogu zvládnete pravidlo blackjack double down a použijete ho k pokusu porazit dealera.

Co znamená Double Down v Blackjacku?

Sázka double-down Blackjack je, když zdvojnásobíte svou sázku uprostřed hry. Pravidla Blackjack double down však znamenají, že jakmile aktivujete sázku, můžete obdržet pouze jednu další kartu (poté musíte stát). Tím však nyní máte šanci zvýšit hodnotu své sázky až o 100 %.

V podstatě je to sebevědomá sázka, ale také riskantní. Pokud vám bude rozdána nízká karta, musíte si uvědomit, že nemůžete znovu zasáhnout. To potenciálně znamená, že byste mohli prohrát dvojnásobek své počáteční sázky. To je důvod, proč je důležité vědět, kdy v Blackjacku zdvojnásobit. Jde o to získat správnou rovnováhu a vědět, kdy hrát na jistotu, a vědět, kdy riskovat.

Ve hře Blackjack je pouze jeden bod, kde máte povoleno zdvojnásobit, což se chystáme podrobněji probrat níže.

Kdy Double Down v Blackjacku

Jak jsme řekli, vědět, kdy zdvojnásobit v Blackjacku, je zásadní. Může to být vzrušující a zisková sázka, ale pokud ji zahrajete ve špatnou dobu, způsobí to opačný efekt. Následující tři situace jsou ideální příležitostí, jak využít sázku double down Blackjack:

Vaše ruka má skóre 10 nebo 11 (situace 1)

Pokud po rozdání prvních dvou karet dosáhne vaše kombinace tvrdých 10 nebo 11 a karta dealera je nižší, pak je šance ve váš prospěch. Vaše karty mohou být 2 a 8, 2 a 9, 3 a 7, 3 a 8, 4 a 6, 4 a 7, dvě 5 nebo 5 a 6.

Právě teď máte dobrou šanci skórovat 21. Je to také skvělý čas na zdvojnásobení. Proč? Protože nemůžete zkrachovat! Dealer je však vystaven riziku, že překročí 21, protože musí zasáhnout, dokud nedosáhne alespoň 17.

Máte těžkých 9 (situace 2)

Pokud má dealer opět nízkou kartu, budete v další dobré situaci, kdy zde použijete sázku double-down. Obdržení Hard 9 je prostě handa, která sečte až devět, ale neobsahuje eso. To znamená, že vaše karty mohou být 2 a 7, 4 a 5 nebo 3 a 6.

Použití dvojité sázky není vždy ve váš prospěch, a to je důležité si zapamatovat. Použití této strategie však může časem zvýšit vaše šance na poražení dealera.

Když máte měkké 16, 17 nebo 18 (situace 3)

Mít měkkou ruku znamená, že máte kartu plus eso. Takže vaše počáteční dvě karty mohou být eso s 5, 6 nebo 7, a pokud má krupiér nízkou kartu, jako je 2, 3, 4, 5 nebo 6, pak je to další dobrá šance, jak využít zdvojnásobte sázku na Blackjack.

Mít měkkých 18 už vás staví do dobré situace, ale použití double down vás může dostat do ještě lepší situace. Pokud použijete sázku double down, máte možnost použít eso jako jedničku nebo 11 a poté můžete svou poslední kartu vylepšit.

Jak jsme řekli, použití sázky double down není zárukou pokaždé, ale je to o nalezení rovnováhy, kdy a kdy ji nepoužívat.

Kdy nezdvojnásobit v Blackjacku

Stále říkáme, že musíte vědět, kdy v Blackjacku zdvojnásobit, ale stejně důležité je vědět, kdy zdvojnásobit. Zde jsou tři situace, kdy byste neměli uvažovat o aktivaci této sázky:

Dealer má eso (situace 1)

Ano, může se to zdát jako samozřejmost, ale pokud jste začátečník, je to všechno o učení se provazů. Pokud dealer dostane eso, je v dobré pozici pro skóre 21.

Jak jste se již naučili, sázka double down je hlasování o důvěře ve vaši sázku; pokud má dealer eso, je velká šance, že sázku prohrajete.

I když krupiér nezíská 21, je pravděpodobné, že bude mít skóre blízko 21 a vyhraje sázku. Pokud jste se rozhodli zdvojnásobit, je pravděpodobné, že jste právě prohráli dvojnásobek původní sázky.

Vaše ruka je vyšší než 11 (situace 2)

Pokud máte kombinaci vyšší než 11 (s výjimkou měkkých 16, 17 nebo 18), vaše šance na propadnutí jsou vyšší a měli byste se vyhnout použití sázky double down. V této situaci je lepší buď bít, nebo stát a doufat, že dealer zkrachuje.

Pokud si nevěříte, nezoufejte. Nechte si původní sázku a držte se bezpečné možnosti.

Když máte 21 (situace 3)

Na rozdíl od některých názorů nemůžete zdvojnásobit, když máte ruku 21. Jen si představte, že byste mohli! Pokaždé, když bylo hráči rozdáno 21, hráč by se zdvojnásobil a kasino by pravděpodobně zkrachovalo!

Pokud dosáhnete perfektní kombinace 21 v závislosti na variantě Blackjacku, je velká šance, že krupiér okamžitě automaticky vyplatí vaši výhru a herní kolo skončí.

Pravidla Blackjack Double Down

Je důležité si pamatovat, že zdvojnásobit můžete pouze v jednu chvíli během hry, hned po rozdání vašich prvních dvou karet. Pokud zasáhnete, většina kasin vám nedovolí zdvojnásobit, protože vám to dává solidní výhodu nad kasinem. Totéž platí, pokud se rozdělíte.

Jakmile se rozhodnete, že chcete zdvojnásobit, musíte zdvojnásobit svou sázku. Pravidlem je, že pak máte povolenu ještě jednu kartu a poté, co vám byla rozdána, musíte stát, bez ohledu na její hodnotu.

Častou chybou hráčů je, že si myslí, že jim může být rozdáno mnoho karet po sázce double down, takže je důležité si zapamatovat toto pravidlo. Jakmile vám byla rozdána karta, musíte počkat, až uvidíte, co bylo rozdáno dealerovi.

Toto jsou dvě hlavní pravidla, která je třeba pamatovat při zvažování zdvojnásobení. Poté byste měli zvážit situace, které jsme uvedli výše.

Neexistuje žádná zaručená sázka na zdvojnásobení; je to nakonec hra o štěstí. Nejlepší čas na zdvojnásobení je bezesporu, když máte handu, která má hodnotu 11, ale neexistuje žádné pravidlo. Každý hráč je jiný a svou strategii se začnete učit, až budete hrát více hand.

Závěr

Buď chytrý. Riskujte double-down Blackjack a sázejte pouze tehdy, když jste na předním místě; jedině tak to pro vás bude ziskové. Někteří hráči využijí sázku double-down na mnoho svých karet a budou to také ti, kteří prohrají spoustu peněz.